Кафедра Уголовного Права!

Кафедра обеспечивает преподавание более 50 дисциплин.

Продаж пиловника сосни на електронній біржі ТБ УЕБ

Щоб купити пиломатеріали сосни, інших хвойних чи листовіх порід за найкращою ціною, реєструйтеся на сайті Товарної біржі «Українська Енергетична Біржа» за посиланням sale.ueex.com.ua Купівля-продаж лісо сировини різного призначення на електронних біржах дає можливість уникати корупційних схем та «договорняків», завдяки відкритості на доступності учасників до відкритих аукціонів. Головна онлайн платформа державних закупівель, на якій реалізуються крупні партії лісу кругляка, пиломатеріалів та іншої деревини – це система ProZorro. Великі партії лісосировини необхідно продавати саме через цей відритий електронний майданчик (це вимоги діючого законодавства України).

Особливості купівлі-продажу пиловника на відкритих онлайн аукціонах

Пиловником називаються заготовки деревини, необроблені стовбури дерев різних порід, розпилені навпіл. Пиловник – це кругляки з розпиленого стовбуру, від якого відділені корені та гілки. Лісосировина хвойних порід широко використовується в будівництві, виготовленні меблів, елементів декору, паперу та багато іншого. Невеликі партії деревини можна реалізувати через інші канали реалізації. А великі обсяги (більше 150 м3, партії вартістю більше 200 00 грн.) держава зобов’язує продавати тільки на відкритих аукціонах. Законодавче регулювання продажу лісосировини знижує обсяги незаконних вирубок, надає рівні права всім учасникам публічних торгів.

В системі ProZorro. Sale та на інших електронних торгових майданчиках виставляють на продаж пиловник з такими характеристиками:

  • Породи – сосна звичайна, сосна чорна австрійська, ялина.
  • Діаметр великих форматів – від 260 мм (діаметр зрізу виміряється по верхній частині стовбуру).
  • Діаметр середніх форматів -140-240 мм.

На даний час зобов’язання реалізовувати лісосировину в розмірі не менш 25% від валового обсягу накладені лише на крупні лісогосподарства, об’єм річного прибутку яких перевищує 10 млн. грн. Але наразі розглядаються зміни у діючому законодавстві, які дозволять накласти зобов’язання і на менші лісгоспи. Це дасть змогу виключити тіньові та корупційні схеми продажу українського лісу.

Щоб купити пиловник крупною партією, проаналізуйте цінові пропозиції продавці. Актуальну інформацію про виставлені лоти та особливості електронних торгів на біржі можна отримати за посиланням https://sale.ueex.com.ua/news/pylovnyk-hvojnyh-porid-kupyty-na-aukcionah-prozorro-prodazhi

Як прийняти участь у торгах в системі Прозорро

Купівля-продаж лісо сировини через відкриту систему державних закупівель Прозоро дозволяє вивести з тіні корумповану лісозаготівельну галузь. Також ця платформа дуже зручна у використанні, можна прийняти участь у торгах з будь-якого регіону України та отримати придбану продукцію.

Кожного місяця на платформі Прозорро та партнерських майданчиків, одним з яких є ТБ УЕБ, проводяться десятки відкритих аукціонів по продажу пиловника та іншої деревосировини за ринковими цінами.

Щоб стати учасником публічних електронних торгів, зареєструйтеся на Товарній біржі «Українська Енергетична Біржа» та оберіть категорію продукції. Актуальні дані про оголошені тендери публікуються на Прозорро та на партнерських майданчиках.

Етапи проведення електронних торгів:

  1. Реєстрація учасників, які формують свої цінові пропозиції.
  2. Початок відкритого аукціону.
  3. Торги. Кожен учасник за три раунди може змінити свою початкову вартісну пропозицію на 0,5-3% за крок.
  4. Обрання переможця з найбільш вигідними умовами.
  5. Укладання угоди, підписання контракту.
  6. Виконання умов угоди.